A lap idézi Gheorghe Georgescut, a Rompetrol általános igazgatóját, aki elmondja, hogy összesen 1,2 millió amerikai dollárt fordítottak az utóbbi években Észak-Nyugat Románia geológiai és geofizikai vizsgálatára. Ennek következtében néhány terület biztató eredményeket produkált, itt próbafúrásokat eszközölnek. Az első megbízható eredményekre 2012 első harmadévében számítanak a szakemberek.
A honlap szerint Madarászon 1.800 méteres mélységbe fúrnak le és a földtörténeti miocén (23 millió és 5,3 millió évvel ezelőtti időszakban) és pliocén (5,3 millió év és 2,5 millió évvel ezelőtti) korban kialakult kőolajlelőhelyekben reménykednek. Nagymajtény esetében elsősorban a pliocén korban kialakult készletek lehetnek. A lap emlékeztet arra, hogy már az 1970-es években is folytatódtak hasonló kísérletek Szatmár megyében.
A Rompetrol 2004-ben vette meg a kutatási jogot Szatmár megyében és a Mehedinti megyében található Zagujani környékén, az azóta eltelt években pedig összesen öt millió dollárt költött az esetleges lelőhelyek feltárására.
A forbes.ro kitér arra is, hogy az eredmények kiértékelését a kanadai Winstar vállalattal közösen végzi a Rompetrol. A vállalat szakemberei szerint a Szatmár megyei lelőhely mérete háromezer négyzetkilométer körül lehet.